fbpx

Giżycko

Willa Dwa Jeziora stanowi znakomitą bazę wypadową dla amatorów zwiedzania, oraz fotografii. Okoliczne tereny zachwycają nie tylko dziką, mazurską przyrodą, ale kryją w sobie mnóstwo ciekawych miejsc z bogatą historią, architekturą, oraz atrakcjami dla całych rodzin. Zapraszamy do zapoznania się, z proponowanymi kierunkami zwiedzania.

Kierunek Giżycko

Zamek w Giżycku – zbudowany w 1340 roku przez Krzyżaków, między jeziorami Niegocin i Kisajno. Początkowo był siedzibą prokuratora zakonnego, składał się z domu mieszkalnego i prostokątnego dziedzińca otoczonego murem, za którym znajdowała się fosa. W 1365 roku Litwini pod wodzą Kiejstuta zdobyli i spalili zamek, Krzyżacy odbudowali warownię. Po sekularyzacji Zakonu Krzyżackiego zamek stał się siedzibą starostów książęcych. Po rozbiórce z XIX wieku zachowało się jedynie skrzydło mieszkalne. Obecnie odbudowany znajduje się tu luksusowy hotel.

Twierdza Boyen – twierdza o kształcie gwiazdy, zbudowana w latach 1844-1856 z rozkazu króla Fryderyka Wilhelma IV; fortyfikowanie miasta – budowa Twierdzy Boyen wzniesiona w latach 1844-1848 (www.twierdzaboyen).

Most obrotowy -na kanale Łuczańskim znajduje się zbudowany w 1889 roku obracany ręcznie zabytkowy most zwodzony.
Wieża widokowa – można podziwiać panoramę miasta, mieści się również kawiarnia.

W Giżycku w sezonie czekają na Państwa: liczne koncerty m.in.: koncerty organowe dla miłośników muzyki klasycznej, imprezy plenerowe, jest także nowoczesny basen kryty z sauną i jakuzzi oraz port z którego kursują statki wycieczkowe po szlaku Wielkich Jezior

hotel_zamek_gizycko