fbpx

Kętrzyn

Willa Dwa Jeziora stanowi znakomitą bazę wypadową dla amatorów zwiedzania, oraz fotografii. Okoliczne tereny zachwycają nie tylko dziką, mazurską przyrodą, ale kryją w sobie mnóstwo ciekawych miejsc z bogatą historią, architekturą, oraz atrakcjami dla całych rodzin. Zapraszamy do zapoznania się, z proponowanymi kierunkami zwiedzania.

Kierunek Kętrzyn

Gierłoż – „WILCZY SZANIEC” to prawdziwy hit turystyczny dla turystów z całej europy w latach 1941-44 GŁÓWNA KWATERA ADOLFA HITLERA oraz NACZELNEGO DOWÓDZTWA SIŁ ZBROJNYCH która była ośrodkiem dowodzenia w czasie wojny. Hitler osobiście nadał kwaterze nazwę „Wilczy Szaniec”, wykorzystując do tego swój pseudonim partyjny „ Pan Wilk” (Wolf). Położona jest się – 8 km na wschód od Kętrzyna w gierłoskim lesie. Był to wówczas teren Prus Wschodnich.

Park Miniatur Warmii i Mazur MAZUROLANDIA – to park atrakcji zorganizowany na przestrzeni 30 000 m kwadratowych. Można świetnie się bawić, „zwiedzać” zabytki, poznawać kulturę i historię regionu warmińsko-mazurskiego i to wszystko nawet w jeden dzień!

Park Militariów – Można zobaczyć w nim broń z tamtego okresu, pojazdy militarne oraz wystawę „Tajemnice II wojny światowej” prezentującą kilkaset eksponatów i rzeczy codziennego użytku wykorzystywanych przez żołnierzy w okresie II wojny światowej. Pozwoli bliżej poznać czasy II wojny światowej na Mazurach. Unikatowa makieta „Wilczego Szańca” – Kwatery Polowej Adolfa Hitlera – o powierzchni 40 m kw.; samolot- pocisku V1, barak, w którym doszło do zamachu na A. Hitlera przedstawiającego ustawienie na 3 sekundy przed wybuchem bomby; strzelnica militarna, tu można sobie postrzelać z replik broni z okresu II wojny światowej, takich jak Mauser 98 k, Kałasznikow, Thompson. Na terenie parku znajdują się pozostałości oranżerii i ogrodu warzywnego Kwatery Głównej Adolfa Hitlera.

gierloz